92mm | φ67mm | F5.6 | V48/M72-Mount – 8K Line Scan And Large Format Lens
Features
With high resolution, high-speed scanning capability and large field of view, it provides efficient solutions for semiconductor inspection, photovoltaic industry, FPD inspection, factory automation vision tasks such as 3D-AOI and SPI, continuous material inspection, medical imaging, and image recognition and analysis in scientific research.
Resources
Download Datasheet(PDF)
Inquiry Now
| Model No. | JC-LSE9256 |
| Focal Length | 92mm |
| Sensor Size | Φ67mm |
| F No. | F5.6-F16 |
| Working Distance | 340mm~700mm |
| Mount | V48/M72 |
| Weight | 196.5g |
| Temperature Range | -20℃~+60℃ |
| Filter Size | M43x0.75 |
| WD mm | O/I mm | Object FOV mm | Mag. | 151MP(14208*10640*3.76μ) | |
| H mm | V mm | ||||
| 53.422 | 40.006 | ||||
| 671.61 | 792.69 | 445.64 | 0.15 | 356.147 | 266.707 |
| 599.61 | 722.51 | 393.26 | 0.17 | 314.247 | 235.329 |
| 574.61 | 698.27 | 375.06 | 0.18 | 296.789 | 222.256 |
| 521.61 | 647.14 | 336.50 | 0.20 | 267.110 | 200.030 |
| 444.61 | 573.78 | 280.40 | 0.24 | 222.592 | 166.692 |
| 414.61 | 545.62 | 258.54 | 0.26 | 205.469 | 153.869 |
| 400.61 | 532.60 | 248.34 | 0.27 | 197.859 | 148.170 |
| 339.61 | 476.29 | 204.34 | 0.33 | 161.885 | 121.230 |
