180mm | φ22 | 1X | C-Mount – Tube Lens
Features
It is suitable for many industrial fields such as precision machinery, electronics, semiconductors, food processing, and pharmaceutical manufacturing.
Resources
Download Datasheet(PDF)
Inquiry Now
| Model No. | JC-C22-F180C |
| Focal Length | 180mm |
| Image Circle | Φ22mm |
| Mag. | 1X |
| Entrance Pupil Diameter | 22mm |
| Mount | C-Mount |
| Microscope Mount | W20.32X0.706(W4/5-36) |
| Coaxial Light Source | Yes |
