200mm | φ43mm | 1X | C-Mount – Tube Lens
Features
It is suitable for many industrial fields such as precision machinery, electronics, semiconductors, food processing, and pharmaceutical manufacturing.
Resources
Download Datasheet(PDF)
Inquiry Now
| Model No. | JC-C43-F200C |
| Focal Length | 200mm |
| Image Circle | Φ43mm |
| Mag. | 1X |
| Entrance Pupil Diameter | 22mm |
| Mount | M58/M72 |
| Microscope Mount | M26x36TPI |
| Coaxial Light Source | Yes |
